Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
15 Kasım 2023 Çarşamba

Mültecilere yönelik saldırılar arttı

Almanya'da mültecilere yönelik saldırılar, yılın ilk dokuz ayında, bir önceki yıla göre ciddi oranda arttı.

Almanya İçişleri Bakanlığından, Sol Parti'nin soru önergesine verilen yanıta göre; bu yılın ocak-eylül döneminde mültecilere, sığınmacılara ve onların barınma yerlerine yönelik 1.515 saldırı gerçekleştirildi. Bu sayı, 2022 yılı tamamında kaydedilen 1.371 saldırıdan daha yüksek.

Saldırıların çoğu; mültecilerin evlerine, iş yerlerine veya barınma yerlerine yönelik fiziksel saldırılardan oluşuyor. Bu saldırıların yanı sıra, mültecilere yönelik tehdit, hakaret ve nefret söylemi de arttı.

"Tartışmalı ortam şiddet eylemlerine zemin hazırlıyor"

Sol Parti Milletvekili Clara Bünger, mültecilere yönelik saldırıların artışını 'endişe verici' olarak değerlendirdi. Bünger, federal ve eyalet hükûmetlerini acilen uygun koruma konseptleri geliştirmeye ve uygulamaya çağırdı. Bünger, saldırılardaki artışın bir nedenini sığınma meseleleriyle ilgili güncel tartışmalarda buldu. Bünger, "Tartışmalı ortam, sokaklarda ırkçı hareketlenmelere ve mültecilere yönelik şiddet eylemlerine zemin hazırlıyor" dedi.

 

Geri Dön 15 Kasım 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN