Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sivrisinek alarmı - 17 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Mart 2023 Cumartesi

Mülteciler için 16 milyar avroluk bütçe talebi

Eyalet başbakanları federal hükûmetten mültecilerin kabulü ve entegrasyonu için 16 milyar avroluk bütçe talep etti.

Federal hükûmete, mültecilerin kabulü ve entegrasyonu için bütçenin genişletilmesi çağrısında bulunan eyalet başbakanları, Eyalet Başbakanları Konferası’nda bu konuyla ilgili olarak 16 milyar avroluk bütçe talep etti.

Sayı artmaya devam edecek

Tagesschau’nun haberine göre, Aşağı Saksonya Başbakanı Stephan Weil, mülteci sayısının artmaya devam edeceğini, hükûmetin daha fazla destek sağlaması gerektiğini söyledi. Mültecilerin barınma sorunu oldunu belirten Weil, “Konteyner ve spor salonlarında kalmak zoruna olanlar var.” diye konuştu. 

Kuzey Ren-Vestfalya Başbakanı Hendrik Wüst de devlete ait gayrimenkullerin barınma ihtiyacına yeterli olmadığını ifade etti. 

Bavyera Başbakanı Markus Söder ise, federal fonların iki katına çıkarılmasını önerdi. Schleswig-Holstein Başbakanı Daniel Günther de “Sabit oranlar yerine her mülteci için ödenek ayrılabilir” dedi.

Geri Dön 18 Mart 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN