Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni grev dalgası başladı - 4 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Kasım 2023 Çarşamba

Mülteciler evsiz

Almanya'da evsiz sayısı bir yılda yüzde 67 oranında arttı. Evsizlerdeki artışın önemli kısmını mülteciler oluşturuyor.

Almanya’da evsiz sayısında ciddi bir artış yaşanıyor. Ülkede, 30 Haziran 2021’de 268 bin evsiz varken; 30 Haziran 2022’de bu sayı, yüzde 67’lik artışla 447 bine yükseldi. Alman evsizlerde yalnızca yüzde 5’lik bir artış yaşanırken; yabancı ülke vatandaşları arasındaki artış yüzde 118’i buldu.

Federal Evsizlere Yardım Çalışma Grubu (BAG) tarafından yapılan çalışmada, Alman vatandaşlarının yüzde 57’sinin oturdukları daireden çıkarıldıkları için evsiz kaldıkları tespit edildi. Evsiz kalma sebeplerinin yüzde 21’ini kira ve enerji fiyatlarındaki artış, yüzde 20’sini binada yaşanan sorunlar, yüzde 16’sını ise boşanma oluşturdu.

BAG verilerine göre; 2022 yılında 607 bin kişi geçici olarak evsiz kaldı. Bu kişilerin 50 bini ise sokakta yaşıyor.

"Sosyal konut planı ihtiyacı karşılamıyor"

BAG yetkilisi Werena Rosenke; enflasyon, artan masraflar ve yükselen kiraların, düşük gelir grubundaki haneler üzerinde baskı yarattığına dikkat çekti. Rosenke, “Federal hükûmetin yılda 100 bin yeni sosyal konut planı ihtiyacı karşılamıyor. Buna ek olarak, 100 bin daha uygun fiyatlı konuta ihtiyaç var. Ancak geçen yıl Almanya'da sadece 25 bin yeni sosyal konut inşa edildi” dedi.

Geri Dön 08 Kasım 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN