Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman ekonomisi resesyona girecek - 20 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
11 Ekim 2022 Salı

Metal İşverenleri: Zam talepleri ülkenin ekonomik durumuna uygun değil

Birleşik Metal İşverenleri Birliği Başkanı Stefan Wolf, zam taleplerine olumsuz yanıt verdi. Wolf, “Zam talepleri ülkenin ekonomik durumuna uygun değil" dedi.

Metal ve elektrik endüstrisinde, sendikalar ve işverenler arasında toplu pazarlık turları başladı. IG Metall, sendikaya bağlı çalışanlar için maaş artışı talebinde bulundu. Birleşik Metal İşverenleri Birliği (Gesammtmetall) Başkanı Stefan Wolf, zam taleplerine olumsuz yanıt verdi. Wolf, Handelsblatt’a verdiği demeçte “Zam talepleri ülkenin ekonomik durumuna uygun değil. Doğal gaz kıtlığı yaşanabilir, tedarik zincileri bozulabilir, fabrikalarda üretim durma noktasına kadar gelebilir. Yüksek işsizlikle birlikte şirketler ciddi bir krizin eşiğinde. Bu yüzden toplu pazarlıklarda sıfır noktasına kadar inebiliriz” diye konuştu. 

Yardım paketlerinin çalışanları yeterince rahatlatacağını düşünen Sendika Başkanı Wolf “Enerji yardımlarının çalışanlara 2023 ve 2024 mart aylarında ulaştırılacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Sendika Başkanı ayrıca, daha fazla ekonomik rahatlamaya gidilmesi gerektiğini ifade etti. Başkan, “Kurumlar vergisi, madeni yağ vergilerinde indirim yapılsın ya da sosyal güvenlik katkı paylarını en fazla yüzde 40 olacak şekilde sabitlensin” diye konuştu. 

Wolf ek olarak elektrik ihtiyacını güvence altına almak için, Almanya’daki nükleer santrallerin bir an önce üretime başlaması gerektiğini bildirdi. 

Geri Dön 11 Ekim 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN