Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Mart 2024 Salı

Merz: Yılda 100 binden fazla mülteci kabul etmeyelim

CDU lideri Friedrich Merz, Almanya'nın yılda en fazla 100 bin mülteciyi entegre edebileceğini ve ülkeye daha fazla mülteci alınmaması gerektiğini savundu.

Almanya'da ana muhalefet partisi CDU'nun lideri Friedrich Merz, Almanya'nın yılda yalnızca 100 bin kişiyi entegre edebileceğini belirtti ve bu sayının üzerinde mülteci kabul edilmemesi gerektiğini ifade etti.

Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung'a konuşan Merz, 2023'te 300 binden fazla kişinin iltica başvurusu yapmasının aşırı olduğunu dile getirdi. Merz, şansölye olması durumunda, iltica prosedürlerini yürütebilecek uygun bir üçüncü ülke bulmak için uluslararası bir arayışa çıkmak istediğini söyledi.

İngiltere'nin Ruanda'da sığınma prosedürlerini yürütme planını 'prensipte iyi bir fikir' olarak nitelendiren Merz, bu prosedürlerin nasıl insan haklarına uygun bir şekilde tasarlanacağının netleştirilmesi gerektiğini vurguladı.

İngiltere hükûmeti, göçmenleri caydırmak ve yasa dışı yollardan gelenleri Ruanda'ya sınır dışı etmek için katı yasalar getirmeyi planlıyor. Ancak hükûmetin bu isteğini yüksek mahkeme reddetti ve insan hakları örgütleri de uygulamayı tepkiyle karşılandı.

Geri Dön 19 Mart 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN