Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Ekim 2023 Salı

Merkel: Erdoğan'a 'dikkat et, onların başbakanı benim' dedim

Almanya'nın eski Şansölyesi Angela Merkel, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Almanya'daki Türkler için "Dikkat et, onların başbakanı benim" dediğini söyledi.

Merkel: Erdoğan'a 'dikkat et, onların başbakanı benim' dedim

Almanya'nın eski başbakanı Merkel, Almanya'da yaşayan Türkler konusunun Erdoğan ile görüşmelerinde gündeme geldiğini söyledi. ZDF yayınında konuşan Merkel, şöyle konuştu:

Bu konuyu Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'la sık sık konuştum. Sorun, ikinci ve üçüncü nesilde burada yaşayan Türk kökenlilerin sorumluluğunun kimde olduğuydu. Ben de her zaman Erdoğan’a, "Dikkat edin, onların başbakanı benim" dedim.

AfD'ye eleştiri: Anlayış gösterebileceğim bir şey değil

Merkel, Almanya'nın birleşmesinin yıldönümünde yayımlanacak röportajında, insanların bazı şeylerden rahatsız olduğunu anladığını ancak, bu nedenle hoşgörüyle hiçbir ilgisi olmayan fikirleri desteklemesini kabul edemeyeceğini söyledi. Bu insanların aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) partisine neden oy verdiklerini anlamadığını söyleyen Merkel, "Başkalarının sırtından, farklı görünen, farklı biyografilere sahip insanlar üzerinden diğer insanların pahasına kendinize prim sağlayıp isim yaparsanız, bu anlayış gösterebileceğim bir şey değil. Buna her zaman karşı çıkıyorum” dedi.

Geri Dön 03 Ekim 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN