Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Aralık 2022 Çarşamba

Memur maaşlarına zam geliyor: Almanlar tepkili

Almanya’da 1,7 milyon memurun maaşına zam geliyor. Ülkenin yüzde 60’ı ise memur maaşına zamma karşı çıkıyor.

Memur maaşlarına zam geliyor: Almanlar tepkili

BILD adına INSA araştırma şirketi tarafından yapılan anket, Almanların yüzde 60'ının memur maaşlarına zam yapılmasına karşı olduğunu gösterdi.

Sadece yüzde 27'si Bürgergeld’in getirilmesi ve buna bağlı olarak ‘Grundsicherung’ yani temel güvenlikteki artış nedeniyle memur maaşlarının artırılması gerektiği görüşünde. Yüzde 13'ü ise fikir beyan etmedi.

Federal Anayasa Mahkemesinin 2020’de aldığı bir karara göre memur maaşlarının Grundsicherung’un yüzde 15 üzerinde olmalı. Yani memurlar emeklilikte daha yüksek emekli maaşı alacak. Bürgergeld’in ise 1 Ocak’ta yürürlüğe girmesi planlanıyor.

Geri Dön 14 Aralık 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN