Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
24 Kasım 2022 Perşembe

Meclis’te sert tartışmalar

Federal Meclis’te bütçe konuşmaları dün hararetli geçti. CDU/CSU Federal Meclis Grup Başkanı Friedrich Merz, koalisyon hükümetini ve Başbakan Olaf Scholz’u verdiği sözleri tutmamakla eleştirdi.

Merz, hükûmetin Alman ordusunun modernize edilmesi için 100 milyar avroluk ek bütçe ayrıldığını açıkladığını ancak Savunma Bakanlığının bütçesinin bunun aksine 300 milyon avro azaldığını söyledi ve ana muhalefet partisi lideri, Başbakan Scholz’u halkı ve Federal Meclis’i yanıltmakla suçladı. Milyonlarca kişi ve şirket için durum her geçen gün daha da zorlaştığını belirten Merz, koalisyonun, hala emekliler ve öğrenciler için yardım paketi ve benzinde tavan fiyat konusunda belirsizliği ortadan kaldırmadığını söyledi. 

Scholz’dan cevap: Alice Harikalar Diyarında’ya hoş geldiniz

SPD’li Başbakan Olaf Scholz ise, CDU liderinin sözlerinin ‘tamamen saçma’ olarak değerlendirdi ve “Buna inanan, konuşan beyaz tavşanların konuştuğuna da inanır. Alice Harikalar Diyarında'ya hoş geldiniz!” dedi. Scholz, “Hükümet olarak 11 ayda CDU/CSU’nun iktidarlığındaki hükümetin son 12 yılında yaptığından daha çok şey başardık” dedi.

Sol Parti Meclis Grup Başkanı Dietmar Bartsch ise, enerji krizindeki kaostan ve yapılan yardımların yetersizliğinden şikayet etti. Bartsch, “Çok sayıda vatandaş, kendini korunmasız ve desteklenmemiş olarak hissediyor” dedi ve kışın yoksulluğun çığ gibi büyüyeceği uyarısında bulundu.

Geri Dön 24 Kasım 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN