Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Mart 2023 Cumartesi

Maliye Bakanı, 2024 bütçesi açıklamasını erteledi

Federal Maliye Bakanı Christian Lindner, bakanlıklardan gelen ek bütçe talebinin 70 milyar avroya ulaştığını söyleyerek 2024 bütçe planıyla ilgili sunumunu ertelediğini duyurdu.

Maliye Bakanı, 2024 bütçesi açıklamasını erteledi

‘Mali gerçekleri kabinede yeniden istişare edeceğiz’ diyen Lindner, bütçe sunumu için yeni bir tarih vermedi. Devlet bütçesinin artan faizler nedeniyle hali hazırda zorlandığına dikkat çeken Bakan, ‘Her şeyi aynı anda finanse etmemiz mümkün değil’ diye konuştu. 

Koalisyon bütçede anlaşamıyor

Koalisyon partileri 2024 bütçesinde nelere öncelik verileceği konusunda anlaşabilmiş değil. SPD savunma bütçesinin 10 milyar artırılmasını savunuyor. Yeşiller, Aile Bakanlığının  temel çocuk güvenliği projesi için 11 ila 12 milyar avro ve ısınmada yenilenebilir enerjiye geçiş için ek fon talep ediyor. FDP ise borç freni ve vergi indirimlerinin yanı sıra hisseli emeklilik planı için bütçe ayrılmasında ısrarcı. 

Geri Dön 11 Mart 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN