Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Aralık 2023 Perşembe

Mahkemeden hükûmete: İklim için daha fazla çabalayın

Berlin-Brandenburg Yüksek İdare Mahkemesi, iki çevre derneğinin açtığı davaları onaylayarak, federal hükûmetten iklim için daha fazlasını yapmasını istedi.

Almanya'da trafik ışığı koalisyonu hükûmeti, 2021 ve 2022 için zorunlu CO₂ azaltma hedeflerini tutturamadığı için iki çevre derneği tarafından dava edilmişti. Berlin-Brandenburg Yüksek İdare Mahkemesi, iki çevre derneğinin açtığı davaları onaylayarak, federal hükûmetten iklim için daha fazlasını yapmasını istedi. Mahkeme, hükûmete, ulaşımdaki iklime zarar veren sübvansiyonları kaldırma, otoyollarda hız sınırı uygulama ve otomobiller için CO₂ bazlı yeni bir kayıt vergisi getirme gibi önlemleri alması çağrısında bulundu.

"Hükûmetin suratına inen güçlü bir tokat"

Alman Çevre Koruma Derneği (Deutsche Umwelthilfe) Genel Müdürü Jürgen Resch, mahkeme kararını, "İklimin korunması açısından, felaket bir iklim politikası yürüten federal hükûmetin suratına inen güçlü bir tokat" olarak değerlendirdi. Resch, hükûmetin acilen otoyollarda 100 km/saat, şehir dışında saatte 80 kilometre ve şehir içinde saatte 30 kilometre hız sınırı uygulaması gerektiğini söyledi.

Çevre ve Doğa Koruma Derneği (BUND) Başkanı Antje von Broock da benzer hız sınırı talebinde bulundu ve hükûmetin 'acilen makam/şirket arabasının kaldırılması, dizel ve gazyağı (Kerosin) için vergi avantajına son verilmesi' çağrısında bulundu.

Federal Anayasa Mahkemesi, 2021 tarihli tartışmalı bir kararında, iklimin korunmasını sürücülerin kişisel özgürlüklerinin önüne koymuştu.

Geri Dön 07 Aralık 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN