Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Mayıs 2024 Pazartesi

Macron ile Steinmeier langırt oynadı

Başkent Berlin'de bir araya gelen Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier ile Fransız mevkidaşı Macron, langırt oynadı ve dostluk mesajları verdi.

Macron ile Steinmeier langırt oynadı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 24 yıl aradan sonra Almanya'ya resmi ziyarette bulunan ilk Fransız Cumhurbaşkanı oldu. Berlin'de Alman mevkidaşı Frank-Walter Steinmeier ile buluşan Macron, artan milliyetçiliğin Avrupa'yı tehdit ettiğini belirtti ve halkı oy kullanmaya çağırdı. Macron, Alman-Fransız ilişkilerinin Avrupa için vazgeçilmez olduğunu söyledi. Steinmeier ile birlikte Demokrasi Festivali'ne katılarak 75'inci yılını kutlayan Almanya Anayasası'na saygı duruşunda bulundu. Steinmeier, bu buluşmanın dostluğun derinliğini gösterdiğini ifade etti.

Milliyetçiliğe karşı birlik mesajı

Macron, milliyetçiliğe karşı birlik mesajı vererek, milliyetçilerin iktidara gelmesinin tehlikeli olduğunu ve Avrupa'nın bu durumda zayıflayacağını belirtti. Avrupa Parlamentosu seçimlerine katılımın önemini vurgulayan Macron, düşük katılımın genellikle aşırı sağ partilere yaradığına dikkat çekti.

Macron ve eşi Brigitte, bugün Dresden'e ve yarın ise Münster'e gidecek. Fransa Cumhurbaşkanı, Dresden'de Avrupa politikası üzerine bir konuşma yapacak, Münster'de ise Westfalyan Barış Ödülü'nü alacak. Berlin'deki Schloss Meseberg'de ise Alman-Fransız Bakanlar Konseyi toplantısı yapılacak.

Geri Dön 27 Mayıs 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN