Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
25 Ağustos 2023 Cuma

Lindner’e ‘Temel Çocuk Güvenliği’ tepkisi: Utanç verici

Alman Refah Eşitliği Derneği ve Ver.di Sendikası'ndan, FDP'li Maliye Bakanı Christian Lindner'e 'Temel Çocuk Güvenliği' ile ilgili sert tepki geldi.

Alman Refah Eşitliği Derneği (Das Paritätische Gesamtverband) Başkanı Ulrich Schneider, hükûmetin Temel Çocuk Güvenliği (Kindergrundsicherung) parası konusundaki uzlaşmazlığını eleştirdi. Schneider, FDP'li Maliye Bakanı Christian Lindner'i eleştirerek, başka alanlara devasa bir bütçe ayırırken çocuk güvenliği için tereddüt etmesini ve bütçeyi kısmasını kınadı. Schneider, temel çocuk güvenliği konusundaki anlaşmazlığı "utanç verici" olarak nitelendirdi ve Maliye Bakanı Lindner'in durumun ciddiyetini anlamadan dalga geçer gibi davrandığını belirtti.

Ver.di Sendikası Başkanı Frank Werneke de hükûmetin Temel Çocuk Güvenliği parası için gereken bütçenin ayrılmasını talep etti. Werneke, Maliye Bakanı Lindner'ı eleştirerek, çocukların parası olmadığı için okul gezisine katılamadığı bir çocukla konuşmayalı uzun zaman olduğunu ifade etti. Werneke, temel çocuk güvenliğinin geleceğe yönelik iyi bir yatırım olduğunu ve çocukların bu sayede okuldan diploma almadan ayrılmamalarına yardımcı olacağını vurguladı.

Ayrıca, Das Paritätische Gesamtverband adlı yardım kuruluşunun raporuna göre, 2021 yılında Almanya'da 14 milyon 100 bin insanın yoksulluk içinde olduğu belirtildi. Bu rapora göre, bir kişi ortalama gelirin yüzde 60'ından azına sahipse yoksul kabul ediliyor. Yalnız yaşayan bir kişi için yıllık gelir sınırı 15 bin avro iken, iki çocuklu bir çift için 31 bin 500 avro olarak belirlenmiştir. Ayrıca çocuklar ve gençler arasında yoksulluğun 2021 yılında arttığı, çocukların yüzde 21,3'ünün yoksul kategorisine girdiği ifade ediliyor.

Geri Dön 25 Ağustos 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN