Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Nisan 2024 Pazartesi

Kuzey Ren-Vestfalya'da cezaevleri boşalıyor

Kuzey Ren-Vestfalya'da, esrarın yasallaşmasının ardından, küçük miktarlarda uyuşturucu bulundurmaktan hapse girenler serbest bırakılıyor.

Kuzey Ren-Vestfalya'da cezaevleri boşalıyor

Kuzey Ren-Vestfalya'daki cezaevleri, esrar yasasından kaynaklanan bir boşaltma sürecine girdi. Küçük miktarlarda uyuşturucu bulundurmaktan dolayı ceza alan mahkumlar, yeni bir af düzenlemesi sayesinde serbest bırakılıyor. Bu adım, birçok mahkumun hemen tahliye edilmesine yol açtı.

1 Nisan'dan bu yana Kuzey Ren Vestfalya'da esrar kullanımı belirli koşullar altında yasal hale geldi. Bu değişikliklerle birlikte bir dizi yasa ve yeni yasaklar getirildi. Sonuç olarak, şu anda birçok mahkum serbest bırakılıyor ve daha fazlasının serbest bırakılması bekleniyor.

Örneğin, Essen'deki cezaevinde 31 mahkumun serbest bırakılması planlanıyor. Ayrıca, 67 tutuklama da artık gerçekleşmeyecek. Resmi verilere göre, Bochum'da şimdiye kadar 26 mahkum serbest bırakıldı.

Hagen'deki cezaevlerinden beş kişi serbest bırakıldı ve bir tutuklama emri iptal edildi. Siegen ve Detmold'da ise sırasıyla iki ve bir kişi serbest bırakıldı. Krefeld'de ise 171 vakada cezaların infazı iptal edildi, ancak kesin tahliye sayısı henüz açıklanmadı.

Bielefeld'de, 4 bin 588 dosya incelendi ve 50 tutuklama emri değiştirildi veya iptal edildi. Ancak, bu kapsamlı kontroller sonucunda sadece bir kişi serbest bırakıldı.

Münster ve Paderborn'da binlerce dava, yeni esrar yasasıyla ilgili olup olmadığı açısından incelendi. Münster'de beş kişi serbest bırakılırken, Paderborn'da 16 tutuklama ihbarı iptal edildi.

Bu süreç, esrarın yasallaştırılmasıyla ilgili daha geniş bir yasal reformun bir parçası olarak ortaya çıktı. Eyalet Adalet Bakanlığı'na göre, bu durum Kuzey Ren-Vestfalya'da yaklaşık 60 bin davanın yeni yasal çerçeve göz önüne alınarak yeniden değerlendirilmesi gerektiği anlamına geliyor.

Geri Dön 15 Nisan 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN