Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Mart 2023 Çarşamba

Kuş gribi alarmı

Almanya'da ilk kez, tilkilerde 'kuş gribi virüsü' tespit edildi. Uzmanlar, virüsün memelilere uyum sağlamasından dolayı, insanlar için daha tehlikeli hâle gelmesinden endişeleniyor.

Kuş gribi alarmı

Aşağı Saksonya Tarım Bakanlığı, dört tilkide oldukça bulaşıcı H5N1 kuş gribi virüsü kaptığını açıkladı. Bakanlık, artan sayıda enfekte yabani kuş bulunan ilçeleri, ölü bulunan veya öldürülen diğer memelileri acilen kontrol ettirilmesi çağrısında bulundu. 

Uzmanlar, ‘virüsün insanlar için daha tehlikeli hale gelebileceği’ gerekçesiyle, normal şartlarda kuşlarda etkili olan kuş gribinin artık memelilere giderek daha fazla uyum sağlamasından endişe duyduklarını bildirdi.

DSÖ açıklama yapmıştı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), geçtiğimiz ay kuş gribi vakalarındaki artışa dikkat çekmiş ve endişe verici olduğunu söylemişti. Kamboçya’da insanlara bulaştığı vakalar dahil olmak üzere küresel risk değerlendirmesi yapılıyor.

Dünya Hayvan Sağlığı Örgütü (WOAH) da iki hafta önce Fransa’nın başkenti Paris yakınlarında kızıl tilkilerde yüksek derecede bulaşıcı H5N1 virüsü tespit edildiğini bildirmişti. Ölü martıların bulunduğu bölgenin yakınındaki bir doğa koruma alanında 3 tilki de ölmüştü.Geçtiğimiz yıl da ABD'nin Minnesota eyaletinde, bir yavru tilkinin kuş gribi testi pozitif çıkmıştı.

“Grip virüsleri mutasyona çok yakın”

Federal Hayvan Sağlığı Araştırma Enstitüsü'nden Prof. Dr. Thomas Mettenleiter Spiegel’e verdiği demeçte, "Grip virüsleri mutasyona çok yatkın. Uygun noktalarda birkaç mutasyon, virüsün insanlara ulaşmasının yolunu açabilir” dedi

Geri Dön 22 Mart 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN