Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Ekim 2023 Cuma

Korona vakaları artıyor

Almanya'da koronavirüs vakaları artış gösteriyor. Robert Koch Enstitüsü'nün (RKI) verilerine göre, geçen hafta yaklaşık 13 bin 130 yeni vaka kaydedildi.

Korona vakaları artıyor

RKI'nin raporunda, üç hafta önce 10 binin üzerinde vakadan bahsedilirken, geçen hafta vaka sayıları 13 binin üzerine çıktı. Bu, koronavirüsün hâlâ yayılmaya devam ettiğini gösteriyor. Ancak uzmanlar, gerçek vaka sayısının tespit edilenlerden daha yüksek olabileceğini düşünüyor. Birçok insan test yaptırmıyor.

Genel olarak, solunum yolu hastalıklarında da artış gözlemlendi. Hem yetişkinler hem de çocuklar solunum yolu enfeksiyonlarından etkileniyorlar. Şu ana kadar 1,4 milyon kişi solunum yolu şikayetleriyle doktora başvurdu ve sonbahar tatili dönüşünde bu sayının daha da artması bekleniyor.

RKI raporuna göre, şu anda soğuk algınlığına neden olan 'rinovirüsler! yaygın. Ekim ayında pozitif test sonucu alanların neredeyse yarısında EG.5 (Eris) varyantı tespit edildi. Eris, hâlâ kaydedilen tüm koronavirüs varyantları arasında en yaygın olanı. Ağır bir şekilde mutasyona uğramış olan BA.2.86 (Pirola) varyantı ise yaklaşık olarak yüzde 2 civarında tespit edildi.

RKI Başkanı Lars Schaade, "Nüfus artık aşılar ve enfeksiyonlar aracılığıyla geniş bir bağışıklık kazandı" açıklamasını yaptı.

Geri Dön 27 Ekim 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN