Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yo-yo yazı geliyor - 21 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Aralık 2022 Çarşamba

Konut yardımında kaos

Konut yardımlarının 190 avro zamla hane başına 370 avroya çıkarılması kararı sonrası kaos yaşanıyor. Başvurularda kullanılan yazılım birçok şehirde henüz güncellenemedi.

Almanya’da federal hükûmet konut yardımlarının 190 avro artırılarak, hane başına 370 avroya çıkarılmasına karar vermişti. Yardımların 1 Ocak tarihi itibariyle yürürlüğe girmesi bekleniyordu. Ancak BILD gazetesinde yer alan bir habere göre, konut yardımı başvurularında kullanılan Dataport yazılımı bir çok şehirde henüz güncellenemedi. Çalışmaların haftalarca sürebileceği duyuruldu. Dataport yazılımı, Kuzey Ren Vestfalya, Schleswig-Holstein, Hamburg, Bremen, Saksonya Anhalt, Mecklenburg Vorpommern ve Aşağı Saksonya eyaletlerinde kullanılıyor. 

Kasabalar ve Belediyeler Birliği Aşağı Saksonya sözcülüğü tarafından yapılan açıklamada, “Hem personel eksikliği hem de yazılım problemleri nedeniyle reformlar kaosa dönüşebilir” dendi.  Rheinische Post’ta yer alan bir habere göre ise Kuzey Ren-Vestfalya'da online başvurular 2023 baharında başlayabilir. 

Geri Dön 14 Aralık 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN