Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Kasım 2022 Cumartesi

Konut yardımı genişliyor

Daha önce 180 avro olan ve 600 bin ailenin faydalandığı konut yardımı 370 avroya çıkartılacak ve 2 milyon aile bundan yararlanacak.

Almanya’da yaşanan hayat pahalılığı ve enflasyon nedeniyle devlet sosyal yardımların kapsamını genişletiyor. Bunların bir ayağı da konut yardımı. Federal Meclis’te onaylanan Bürgergeld, Eyaletler Meclisi’nde de kabul edilirse 1 Ocak’tan itibaren, daha önce 180 avro olan konut yardımı 370 avroya çıkacak. Bu yardımdan faydalanan 600 bin aile vardı. Bunun da kapsamı genişletildi. Yeni dönemde yardımdan 2 milyon ailenin faydalanması öngörülüyor.

Öte yandan CDU/CSU Bürgergeld’e sert muhalefet etmeye devam ediyor. Eyaletler Meclisi’nde kabul edilmemesi için ellerinden geleni yapacaklarını söylemişlerdi.

ZDF’in anketine göre de halkın yüzde 58’i bu yeni sosyal yardım düzenlemesini desteklemiyor. Olumlu bulanların oranı yalnızca yüzde 35.

Geri Dön 12 Kasım 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN