Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Aralık 2022 Perşembe

Koalisyonda emeklilik yaşı tartışması

Almanya’da emeklilik yaşı reformuna dair tartışmalar sürüyor. Yeşiller Partili Baden-Württemberg Başbakanı Winfried Kretschmann erken emekliliğe karşı çıktı.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, emeklilik yaşının 67’ye çıkarılmasını savunuyor. Koalisyon ortağı FDP ise “İsteyen istediği zaman emekli olsun, ona göre emekli maaşı alsın” görüşünde.

Tartışmaya Yeşiller Partisi de katıldı. Baden-Württemberg Başbakanı Winfried Kretschmann, erken emeklilik yerine daha uzun süre çalışılmasını savundu.

Bir diğer tartışma da göç yasasıyla ilgili. Personel açığını kapatmak için yeni bir göç yasası hazırlanıyor. Fakat şirketlerin büyük kısmı göçmen işçi çalıştırmaya sıcak bakmıyor.

Geri Dön 15 Aralık 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN