Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Eylül 2022 Cuma

Koalisyonda ‘doğalgaz katkı payı’ çatlağı

Trafik ışığı koalisyonu doğalgaz katkı payı konusunda fikir ayrılıkları yaşıyor. SPD, Uniper’in kamulaştırılmasına rağmen Yeşiller Partili Ekonomi Bakanı Robert Habeck’in doğalgaz katkı payına bağlı kalacakları açıklamasından rahatsız.

Koalisyon ortağı SPD’nin Meclis Grup Başkan Vekili Katja Mast, doğalgaz katkı payını detaylı ve eleştirel bir gözle incelediğini söyledi ve “Bana göre, yasa ile ilgili önemli yasal ve aynı zamanda politik soru işaretleri var” dedi. Mast, doğalgaz katkı payından Uniper dışında diğer şirketlerin ekonomik sorunları olmamasına ve ikramiye dağıtan şirketlerin de yararlanması sorununa dikkat çekti. SPD’li Matthias Miersch de doğalgaz katkı payının yasal olarak ‘çok belirsiz ve tek taraflı’ olmasını eleştirdi.

CDU’lu Andreas Jung ise hükûmetin doğalgaz katkı payı konusunda yanlış yolda olduğunu savunarak bugün Federal Meclis’e başvuracaklarını duyurdu. CDU’lu Jung’un bu sözleri, Bakan Habeck tarafından ‘popülist’ olmakla eleştirildi. Habeck, "Doğalgaz katkı payının kaldırılmasını talep etmek yapıcı bir muhalefet işi değil. Burada futbol stadyumunda mıyız? Peki doğalgaz katkı payının yerine ne öneriyorsunuz? Birliğin bu soruya verecek bir cevabı yok” dedi.

Geri Dön 23 Eylül 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN