Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman ekonomisi resesyona girecek - 20 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
22 Ekim 2022 Cumartesi

Koalisyon Meclis çoğunluğunu kaybediyor

Yapılan son ankete göre bu pazar seçim olsa koalisyon Meclis çoğunluğunu kaybediyor.

Koalisyon Meclis çoğunluğunu kaybediyor

Almanya’da kamu yayın kuruluşu ZDF adına yapılan son ankete göre, bu pazar federal seçim olsa trafik ışığı koalisyonu artık çoğunluğu kaybedecek.

Son anket sonuçlarına göre oylarını 1 puan artıran Hristiyan Demokratlar (CDU/CSU) yüzde 28 ile birinci parti. Birlik partilerini oylarını 1 puan düşüren Yeşiller Partisi yüzde 21 ile takip ediyor. Koalisyonun büyük ortağı SPD oylarını 1 puan yükselterek yüzde 19 ile üçüncü sırada yer alırken, oylarını 1 puan düşüren FDP ise yüzde 6’ya geriledi. Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) ise oylarını artırdı. AfD’nin oy oranı yüzde 15’i buldu. Sol Parti ise yüzde 5’te sabit.

Diğer taraftan ankete katılanların üzde 52’si hükûmetin büyük ortağı SPD’nin çalışmalarından memnun olduğunu, yüzde 38’i ise memnun olmadığı belirtti. 

Geri Dön 22 Ekim 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN