Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Aralık 2023 Perşembe

Kiev: Ateşkesi kabul edersek Rus birlikleri Alman sınırına dayanır

Saksonya Başbakanı Kretschmer'in 'geçici ateşkes' önerisi, Kiev'in tepkisini çekti. Ukrayna Dışişleri, önerinin kabulü hâlinde, Rus birliklerinin Alman sınırına dayanacağını savundu.

Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilim, hem politik alanda hem de fiziki çatışmalarla devam ediyor. Alman hükûmeti, Ukrayna'ya desteğini açıkça belirtirken, Kiev'deki Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Oleh Nikolenko, sosyal medya üzerinden dikkat çekici bir açıklama yaptı.

Saksonya Başbakanı Michael Kretschmer, Ukrayna'nın geçici olarak bazı toprak kayıplarını kabul etmesini de içeren bir ateşkes teklif etmişti. Nikolenko, Saksonya Başbakanı'nın önerisine yanıt verdi. Nikolenko, 'Ukrayna'nın bu tür bir toprak kaybını kabul etmesi hâlinde, Rus birliklerinin Almanya ve Saksonya'ya yaklaşacağını ve toprak tavizlerinin Rusya'nın daha fazla saldırganlaşmasına yol açacağını' savundu. Nikolenko'ya göre, bu saldırganlık Ukrayna sınırlarının ötesine de uzanabilir.

Kretschmer'in ateşkes önerisi, Ukrayna'nın bazı bölgelerin geçici olarak ulaşılamaz olacağını kabul etmesini gerektirebilir şeklindeydi. Ayrıca, Kretschmer, Ukrayna topraklarının tek bir metrekaresinin bile Rusların eline geçmediğini, ancak nihai bir çözüm bulmanın zaman alacağını ifade etmişti.

Nikolenko, ayrıca eski Almanya Başbakanı Angela Merkel ve şimdiki Şansölye Olaf Scholz'un Putin'i etkileme çabalarının da nafile olduğunu öne sürdü.

Geri Dön 28 Aralık 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN