Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sivrisinek alarmı - 17 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Nisan 2024 Salı

KfW öğrenci kredilerinin faizleri düşürdü

KfW Kalkınma Bankası, öğrencilere sağlanan kredi hizmetlerinde faiz indirimine gideceğini açıkladı. Faiz oranı, yüzde 9,01'den yüzde 7,51'e düşürüldü.

Banka Sözcüsü'nün DPA'ya yaptığı açıklamaya göre, 1 Nisan itibarıyla öğrenci kredi sözleşmelerinde uygulanan faiz oranı yüzde 9,01'den yüzde 7,51'e düşürüldü. Bu indirimle, hâlihazırda devam eden öğrenci kredilerinde uygulanacak faiz oranı, kredinin alındığı zamana ve bireysel duruma göre değişkenlik gösterecek.

Kredi faiz oranları, her yıl 1 Nisan ve 1 Ekim tarihlerinde gözden geçirilerek sıfırlanıyor. Öğrencilere, en fazla 14 yarıyıl boyunca ayda 650 avroya kadar finansman desteği sağlanıyor; bu da toplamda en fazla 54 bin 600 avro demek. Son taksit ödemesinin ardından 18 aylık bir bekleme süresi başlıyor ve bu sürenin sonunda geri ödemeler başlıyor.

Geri ödeme süresi maksimum 25 yıl olarak belirlenmiş durumda. Bu faiz indiriminin arka planında, Avrupa Merkez Bankası'nın (EZB) enflasyonla mücadele amacıyla geçici olarak gerçekleştirdiği faiz artırımlarının bulunduğu belirtiliyor. Ekonomistler, enflasyonun düşüş eğiliminde olmasıyla birlikte, merkez bankasının yaz aylarında faizleri düşürmesini bekliyor.

Geri Dön 02 Nisan 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN