Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Kasım 2023 Perşembe

KDV yeniden yüzde 19’a çıkıyor

Almanya'da 2024 yılı başında restoranlarda yüzde 7'ye düşen KDV'nin yeniden yüzde 19'a çıkarılması planlanıyor.

Berlin'de düzenlenen bir protestoya katılan restoran işletmecileri, KDV artışı nedeniyle fiyatların artacağını ve bunun da birçok işletmenin kapanmasına neden olacağını söyledi.

Alman Otelciler ve Restoran İşletmecileri Birliği (DEHOGA) Başkanı Ingrid Hartges, "KDV yüzde 7 kalmalı. Neredeyse otuz yıldır KDV eşitliği için mücadele ediyoruz ve bunu nihayet pandemi sırasında başardık. Artık yüzde 7'nin kalması için tutarlı bir siyasi savunma yapmak önemli" dedi.

KDV'deki artış yalnızca restoran veya kafelerde yerinde yenen yiyecekler için planlanmış olsa da, yemek dağıtım hizmeti Lieferando da restoran işletmecileriyle dayanışma gösterdi. Lieferando Genel Müdürü Katharina Hauke, "Restoranların satışlarındaki kayıpları ve bunun sonucunda ortaya çıkan kapanışlar, sonuçta çevrimiçi pazar olarak bizi de etkileyecektir" dedi.

Geri Dön 09 Kasım 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN