Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Aralık 2022 Cumartesi

İşverenler kamu istihdamından şikâyetçi: Devletin diyete ihtiyacı var

Almanya İşverenler Birliği Başkanı Rainer Dulger, artan kamu istihdamından şikâyet etti. Dulger, "Devletin diyete ihtiyacı var" dedi.

BILD’e konuşan Dulger, devlet kadrolarının sürekli genişletildiğine dikkat çekerek, “Kamuda çalışmak özelde çalışmaktan daha cazip hale getirildi. Bu işgücü açığının artmasına ve büyümenin yavaşlamasına neden oldu. Kamu istihdamı azaltılsın. Devletin diyete ihtiyacı var” dedi. 

Çalışma Bakanı Hubertus Heil'ı işgücü açığını körüklemekle suçlayan Başkan Dulger, “Erken emekliliğin cazip hale getirilmesi ve Bürgergeld oranlarının yükseltilmesi nedeniyle çalışacak insan bulamıyoruz” diye konuştu. 

Verilere göre son 15 yılda kamu kadroları yüzde 12’den fazla büyüdü. Beş milyondan fazla kişi federal, eyalet veya yerel yönetimlere bağlı kurumlarda çalışıyor. Son bir yılda da kamuda 10 binden fazla pozisyon açıldı ve bunun yıllık maliyeti 38,6 milyar avro.

Geri Dön 24 Aralık 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN