Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Ağustos 2023 Çarşamba

İstihdam beklentileri 2020'den beri en kötü durumda

Alman İş Piyasası ve Meslek Araştırmaları Enstitüsü (IAB), Almanya'da istihdam piyasasına dair beklentilerin 2020'den bu yana en düşük seviyeye indiğini açıkladı.

Ağustos ayına ait istihdam piyasası barometresi sonuçlarına göre, IAB'nin barometresi 0,6 puan düşerek 100,5 puana geriledi. Bu, istihdam piyasası ile ilgili barometrenin 2020'den beri en düşük seviyesine işaret ediyor.

İşsizliği öngören barometre de ağustos ayında 0,6 puan azalarak 97,5 puana geriledi ve işsizlik artışının beklendiği vurgulandı.

Ayrıca, IAB'nin Avrupa İşgücü Piyasası Barometresi de aynı dönemde 1 puan düşüşle 99,7 puana geriledi. Bu, barometrenin bu yıl ilk kez 100 puanlık nötr seviyenin altına indiği anlamına geliyor.

IAB Tahminler ve Makroekonomik Analizler Bölüm Başkanı Enzo Weber, "Ekonomik gerilemenin Almanya'da etkisini gösterdiği ve iş gücü piyasasını da etkilediği" şeklinde değerlendirmelerde bulundu. Weber, ayrıca, "Uzun bir süre boyunca Avrupa iş gücü piyasaları ekonomik kriz dönemlerinde sağlam bir performans gösterdi, ancak artık ekonomik dönüşüm zamanı geldi" dedi.

Geri Dön 30 Ağustos 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN