Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Ocak 2024 Perşembe

İsrail'e silah satışı 10 kat arttı, Hamas açıklama yaptı

Almanya'nın İsrail'e silah ihracatı 10 katına çıkarken; Hamas ise Almanya'yı 'savaşın ortağı' hâline gelmekle suçladı.

Almanya federal hükûmeti, 2023 yılında İsrail'e 20,1 milyon avro değerinde silah ve cephane ihracatına onay verdi. Bu kapsamda 3 bin tanksavar silahı, makineli tüfek, makineli tabanca ve yarı otomatik silahlar için 500 bin mermi de yer alıyor. Toplam ihracatın geçen yıla göre 10 kat artarak 326,5 milyon avroya çıkması belirtiliyor. İsrail'e ayrıca 300'den fazla askeri teçhizat da onaylandı.

Sahra Wagenknecht İttifakı Milletvekili Sevim Dağdelen ise hükümetin İsrail'e silah göndermeyi durdurup Gazze'de ateşkese odaklanması gerektiğini savundu.

Hamas ise Almanya'nın İsrail'e tank mühimmatı gönderme planını sert bir şekilde kınayarak, Almanya'nın Filistin halkına karşı savaşta 'doğrudan bir ortak' hâline geldiğini ifade etti.

Geri Dön 18 Ocak 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN