Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Ekim 2022 Perşembe

Isınmanın maliyeti katlanabilir

Almanya’da doğalgaz fiyatları 2020 yılında kilovatsaat başına 5-6 sent civarındayken, bu yıl en az 12 sente yükselmesi bekleniyor.

Alman Ekonomik Araştırma Enstitüsü (DIW), ısınma masraflarıyla ilgili son araştırmasının raporunu yayımladı. Buna göre; koronavirüs salgını döneminde kapanma, uzaktan çalışma ve kısa süreli çalışma nedenleriyle daha çok evde kalındı. Ancak buna rağmen ısınma için daha az para harcandı. DIW uzmanları, bu yıl ısınma maliyetinin en az 2 katına çıkmasını öngörüyor. Raporda doğalgaz fiyatlarının 2020’de kilovatsaat başına 5 ila 6 sent olduğu hatırlatılarak bu yıl için en az 12 sente yükseleceği öngörüsü de paylaşıldı.

DIW raporunda evlerin ısınması için metrekare başına ortalama 7,86 avro harcandığı belirtildi. Ekonomist Franziska Schütze de salgın sırasında insanların daha az enerji tüketmesinin şaşırtıcı olduğunu ifade etti.

Geri Dön 27 Ekim 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN