Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
12 Ekim 2022 Çarşamba

İşçi açığının maliyeti yıllık 80 milyar avro!

Yapılan son araştırmaya göre Almanya’da yaşanan işçi açığının ülkeye maliyeti yıllık 80 milyar avronun üzerinde.

Yönetim danışmanlığı firması Boston Consulting Group tarafından yapılan bir çalışmaya göre Almanya işçi açığı nedeniyle her yıl 80 milyar avrodan fazla kaybediyor. Almanya dünya ekonomisinde ABD’den sonra istihdam açığı nedeniyle ekonomik kayıp yaşayan ikinci ülke. 

Araştırmayı gerçekleştiren uzmanlar, işle ilgili göçün daha fazla desteklenmesi gerektiğini söyledi ve şöyle denildi:

Göçmen potansiyeli olan insanlara, Almanya’ya gelmeden önce kendi ülkelerinde mesleki eğitiler verilebilir. Bu çözüm Almanya gibi göç alan ülkeler için daha hızlı yol katedilmesini sağlar. Hindistan, Nijerya, Endonezya ya da Mısır gibi ülkelerde yaşayan insanlara uzmanlık eğitimleri verilebilir.

Nürnberg İşgücü Piyasası ve Mesleki Araştırma Enstitüsü verilerine göre de Almanya’da bu yıl ikinci çeyrekte neredeyse 2 milyon iş ilanı yayımlandı. 

Geri Dön 12 Ekim 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN