Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Mayıs 2023 Perşembe

İş görüşmelerinde en az 1 kez yalan söyleyenlerin oranı yüzde 60

Yapılan bir anket, Almanya’da çalışanların yaklaşık yüzde 60’ın özgeçmişleri konusunda en az bir kere yalan söylediğini ortaya koydu.

Cvapp.de portalı tarafından yapılan bir ankete göre, Almanya’da yaşayanların yaklaşık yüzde 60’ı özgeçmişleri konusunda en az bir kez yalan beyanda bulunduklarını itiraf etti. 

Erkekler daha fazla yalan söylüyor

Araştırma aynı zamanda, erkeklerin kariyerlerine ilişkin kadınlardan daha fazla yalan söylediğini ortaya koydu. Erkeklerin yüzde 70’inden fazlası en az bir kere yalan söylerken, bu oran kadınlarda yüzde 46 olarak kayıtlara geçti. Araştırma ile, iş görüşmelerinde en çok geçmiş tecrübelere, ünvana, maaşa ve eğitime ilişkin yalanlar söylendiği tespit edildi. 

En çok yalan söylenen alanlar

Yalan beyanlar, en sık, yüzde 76,74 ile reklam, basın-yayın ve tasarım sektöründe söyleniyor. İkinci ve üçüncü sırada ise yüzde 71’in üzerinde bir oranla lojistik ve ulaşım alanları yer alıyor. 

Geri Dön 04 Mayıs 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN