Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Nisan 2024 Salı

İngilizler 'zombi diyarı' dedi, Frankfurt oklar çizdi

Avrupa Şampiyonası için Frankfurt'a gelen İngilizler, merkez tren istasyonu bölgesini 'zombi diyarı' olarak nitelendirdi. Frankfurt yönetimi, bölgede 'yön gösterici oklar' çizilmesine karar verdi.

İngiltere, Avrupa Şampiyonası sırasında vatandaşlarını Frankfurt'un merkez tren istasyonu bölgesi konusunda uyardı. İngiliz gazetesi The Sun, bu bölgeyi 'zombi diyarı' olarak tanımladı. Gazetenin haberinin ardından, Frankfurt şehir yönetimi, bölgede yön gösterici oklar çizilmesine karar verdi.

Yön oklarının amacı ve yapısı

Frankfurt'a gelen ziyaretçileri güvenli bir şekilde yönlendirmek amacıyla, 100 metreden uzun ve iki metre genişliğinde renkli oklar yola çizildi. Bu oklar, ziyaretçileri farklı önemli noktalara yönlendiriyor:

- Beyaz ok, Bankalar Bölgesi'ne gidiyor.
- Pembe ok, Şehir Merkezi'ne yönlendiriyor
- Kırmızı ok ise Tiyatro'ya gitmek isteyenleri yönlendiriyor.

Okları takip etmemek tehlikeli yerlere götürebilir

Oklar, yalnızca düz ve ileri yönde tek bir yön gösteriyor. Bu, ziyaretçilerin Mosel, Elbe, Weser ve Taunus gibi uyuşturucu kullanımının yoğun olduğu caddelere sola dönmemeleri gerektiği anlamına geliyor. Şehir yönetimi, okları takip etmeyenlerin kendilerini tehlikeli ve güvensiz bir ortamda bulabileceği konusunda uyarıda bulunuyor.

Geri Dön 23 Nisan 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN