Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
30 Kasım 2022 Çarşamba

İndirimli toplu taşıma yine ertelenebilir!

Almanya’da 31 Ağustos’ta aylık 9 avroluk toplu taşıma bileti sona erdi. O tarihten beri yeni uygulama için tartışmalar sürüyor. Şimdi de biletin mayısta devreye girmesi gündemde.

İndirimli toplu taşıma yine ertelenebilir!

Alman Taşımacılık Şirketleri Birliği (VDV) Başkanı Oliver Wolff'un Frankfurter Allgemeine Zeitung’a (FAZ) verdiği demeçte, aylık 49 avroluk bilet uygulamasının en erken 1 Mayıs’a başlayacağını öngördüklerini söyledi. Wolff, “Daha erken olması mümkün değil” dedi ve gerekçe olarak tarife sistemlerinin dönüşümünün karmaşıklığı gösterdi.

Federal Ulaştırma Bakanı Volker Wissing başlangıçta, 'Deutschlandticket' adı verilen Almanya çağında gereçli indirimli bilet uygulamasının 2023'ün başında piyasaya sürmeyi planladıklarını duyurmuştu.

Birlik Başkanı Wolff, siyasetçilerin hala net bir başlangıç ​​tarihi vermemesini de eleştirdi. Taşıma şirketlerinin net bir yönetmeliğe ihtiyaç duyduğunu söyleyen Wolff, maliyetler ve olası gelir kayıpları  konusunda hala bir anlaşmazlık olduğunu belirtti ekledi, “49 avroluk biletin nasıl finanse edileceği hala net değil” dedi.

49 avroluk biletin finasmanının yarı yarıya federal hükümet ve eyalet hükümetleri arasında bölüşülmesi konusunda anlaşılmıştı. Ancak asıl sorun 3 milyar avroya mal olması beklenen indirimli biletin gerçek maliyetinin net olarak öngörülememesi. Taşıma şirketleri 49 avroluk bilet için 3 milyar avrodan çok daha fazla bir bütçe ayrılması gerektiğini savunuyor. 

Geri Dön 30 Kasım 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN