Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Ocak 2023 Çarşamba

İndirimli bilet için tarih verildi

Ulaştırma Bakanı Volker Wissing, aylık 49 avroluk indirimli toplu taşıma biletinin en geç mayısta kullanıma sunulacağını taahhüt etti.

49 avroluk biletin başlangıç tarihi ile ilgili belirsizlik sürüyor. Biletin en geç mayıs başında piyasaya sürülebileceği yönünde görüş bildiren Ulaştırma Bakanı Wissing, biletin 15-20 milyon adet satılmasını bekliyor. Biletin ‘büyük bir başarı’ olacağını söyleyen Bakan, son derece umutlu.

Geçen yaz 3 ay boyunca geçerli olan aylık 9 avroluk bilet, 52 milyon adet satılmıştı.

49 avroluk biletin başlangıç tarihi olarak başta 31 Aralık'a işaret edilmiş, tarih daha sonra 1 Nisan’a kadar ertelenmişti. Federal ve eyalet hükümetleri bütçe konusunda anlaşmaya varamaması nedeniyle başlangıç tarihi yeniden ertelendi, biletin mayıs başında yürürlüğe girip girmeyeceği de henüz kesin değil. 

Geri Dön 25 Ocak 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN