Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Nisan 2024 Pazartesi

İndirim bitti, doğalgaza büyük zam yolda

Almanya'da doğalgaz tüketicileri, Katma Değer Vergisi'nin (KDV) yüzde 19'a yükseltilmesi nedeniyle bugünden itibaren artan maliyetlerle karşılaşacak.

İndirim bitti, doğalgaza büyük zam yolda

Mart ayı sonunda biten geçici KDV indiriminden sonra, enerji uzmanları, KDV oranının gaz fiyatlarını yüzde 11 oranında artıracağını ve bu durumun tüketicilerin enerji maliyetlerinde önemli bir yükselişe neden olacağını belirtiyorlar. Özellikle, yıllık ortalama 20 bin kilovatsaat gaz tüketen bir ailenin yaklaşık 220 avro, 5 bin kilovatsaat tüketen tek bir kişinin ise 52 avro daha fazla ödemesi bekleniyor.

Tüketicilere, geçmiş dönem ücretleri üzerinden faturalandırılmak için, gaz sayaçlarını bugün okutup, okuma sonuçlarını gaz sağlayıcılarına iletmeleri öneriliyor. Ayrıca, mevcut yeni sözleşme fiyatlarının enerji fiyat krizindeki yüksek fiyatların altında olduğu, dolayısıyla tüketicilerin daha ucuz bir sağlayıcıya geçmeyi düşünmeleri gerektiği ifade ediliyor. Bunun yanında, sağlayıcı değişikliği yaparken sağlayıcının güvenilirliğinin önemli olduğu vurgulanıyor.

Federal Ekonomi Bakanlığı sözcüsü, enerji piyasalarındaki genel durumun önemli ölçüde iyileştiğini, elektrik ve gaz için enerji maliyetlerinin, Rusya-Ukrayna savaşının ilk yılındaki pik dönemlere göre düşük seviyelere gerilediğini belirtiyor. Ancak, doğal gaz ve elektrik toptan satış fiyatlarının bazı durumlarda hala uzun vadeli seviyelerin üzerinde olduğu ve son haftalarda bir miktar düşüş gösterdiği aktarılıyor.

Geri Dön 01 Nisan 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN