Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni grev dalgası başladı - 4 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Ekim 2022 Cuma

IMF: Krizden en kötü etkilenen ülke Almanya

Uluslararası Para Fonu IMF, Almanya ekonomisinde yüzde 0,3 oranında bir daralma beklediği açıkladı. Raporda, mevcut küresel krizlerden en ağır etkilenen sanayi ülkesinin Almanya olduğu bildirildi. 

IMF: Krizden en kötü etkilenen ülke Almanya

"Geçim Kriziyle Mücadele" başlığıyla yayımlanan raporda, yüksek enflasyonun, Ukrayna Savaşı’nın, artan maliyetlerin ve pandeminin küresel olarak ağır bir ekonomik baskı oluşturduğu kaydedildi. IMF, küresel ekonomi için 2023 yılı büyüme tahminini düşürdü. Bu yıl yüzde 3,2’lik bir küresel büyüme beklenirken, gelecek yıla dair tahminler yüzde 2,9'dan yüzde 2,7'ye düşürüldü. Ayrıca Amerika Merkez Bankasının (Fed) faiz arttırımı nedeniyle düşük gelirli ülkelerde borç krizi tetiklenebilir, küresel durgunluk derinleşebilir uyarısında bulunuldu. 

En kötüsünün henüz gelmediğini söyleyen IMF Başkanı Kristalina Georgiewa, “2023'te küresel ekonominin üçte birinden fazlasının küçülebilir. Savaş ve pandemi ekonomik şokları tetikleyebilir. Amerika Birleşik Devletleri, Çin ve Avro bölgesindeki yavaşlama, küresel ekonomiyi de etkileyecektir” diye konuştu.

Geri Dön 14 Ekim 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN