Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Ekim 2022 Cumartesi

İlk kez ev sahibi olacaklara devlet desteği

Başbakan Olaf Scholz ve İmar Bakanı Klara Geywitz tarafından yapılan ortak açıklamada, devlet desteği olmadan ev sahibi olması mümkün olmayan orta sınıfın daha fazla destekleneceği ifade edildi. İlk kez ev alacaklara kredi kolaylığı sağlanacak.

İlk kez ev sahibi olacaklara devlet desteği

Başbakanlık’ta gerçekleşen Konut Zirvesi önceki gün sona erdi. Başbakan Olaf Scholz ve İmar Bakanı Klara Geywitz tarafından yapılan ortak açıklamada, “Özellikle devlet desteği olmadan ev sahibi olamayacak orta sınıf daha fazla desteklenecek. Bu sayede daha rahat bir emeklilik sağlanacak ve varlık birikiminin artmasına yardımcı olunacak” dendi.

Gelecek yıldan itibaren ilk kez ev alacak olanlar için KfW’ten kredi kolaylığı sağlanacağı açıklandı. Sosyal konutların inşası için eyaletlere 2022- 2026 yıllarını kapsayacak şekilde 14,5 milyar avro destek verileceği bildirildi. Ayrıca eyaletlerin öğrenci yurtlarıyla ilgili daha fazla destekleneceği ve yeni öğrenci yurdu inşasının artırılacağı açıklandı. İnşaat sektöründeki şirketlere de vergi indirimi ve kolaylığı getirileceği ifade edildi. 

İmar Bakanı Geywitz göreve geldiğinde, 100 bini sosyal konut olmak üzere, yılda 400 bin yeni konut hedefi koymuştu. 

CDU’lu Jan-Marco Luczak kararlarla ilgili iyileştirme önerilerinde bulundu ve “İnşaat yönetmelikleri tamamen yeniden düzenlenmeli, onay süreçlerini dijitalleştirerek, sürecin hızlanmasını sağlamalıyız” dedi.

FDP’nin inşaat politikacısı Daniel Föst de, “İmar Bakanlığı yasama projelerini hızla hayata geçirmesi gerekiyor. Gelecekte barınmak ve konut sahibi olmak artık bir lüks olmamalı” çağrısında bulundu.

Geri Dön 15 Ekim 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN