Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Ekim 2023 Salı

Hekimler sokağa indi, muayenehaneler kapandı

Almanya'da aile hekimleri, hükûmetin sağlık politikalarına karşı bir protesto gerçekleştirdi ve muayenehanelerini kapattı.

Bu protesto, Virchowbund adlı birlik tarafından organize edildi ve doktorlar ülke genelinde başkent Berlin'deki Invaliden Park'ta bir araya geldi. Gösterinin ana sloganı, "Muayenehaneler zor durumda"ydı ve doktorlar Sağlık Bakanlığı binasına kadar yürüdüler.

Muayenehanelerini kapatan aile hekimlerine, uzman doktorlar da destek verdi. Virchowbund'un Berlin-Brandenburg Teşkilatı Başkan Yardımcısı Regine Held, hükûmetin sağlık politikalarını protesto ettiklerini ve birçok muayenehanenin kapalı olduğunu belirtti. Held, muayenehanelerin mali baskılara, kaynak eksikliğine ve kapanmasına karşı bir tepki verdiklerini ifade etti.

Held ayrıca Sağlık Bakanı Karl Lauterbach'a doktorların taleplerini görmezden geldiği için kızgın olduklarını belirtti. Berlin'deki bir jinekoloji muayenehanesi sahibi Peter Rott, özellikle maddi olarak durumun kötüleştiğini ve bu nedenle sokakta olduklarını söyledi. Rott, doktorların iş yükünün ağır olduğunu ve en son ücret artışlarının enflasyonun altında kaldığını savundu.

Berlin'de 150 aile hekiminin muayenehanelerini kapattığını ve bu durumun hasta bakımının kalitesini olumsuz etkilediğini vurgulayan Rott, diğer eyaletlerde de benzer protestoların gerçekleştiğini belirtti.

Geri Dön 03 Ekim 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN