Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Temmuz 2024 Çarşamba

Heil: Her şey tamamıyla mükemmel değil

Bürgergeld'e gelecek katı kurallarla ilgili konuşan SPD'li Çalışma Bakanı Hubertus Heil, "Her şey mükemmel değil, ama koalisyon ortaklarınız olduğunda taviz vermeniz gerekir," dedi.

Alman hükûmeti, Vatandaşlık Parası (Bürgergeld) alanlar için daha katı kurallar getirmeyi planlıyor. Amaç, daha fazla kişinin istihdama katılmasını sağlamak. Buna göre, gelecekte Bürgergeld alanlar, günlük işe gidip gelme süresi üç saate kadar olan işleri kabul etmek zorunda kalacak. Mantıklı bir sebep olmadan iş, eğitim veya entegrasyon programlarını reddedenlerin Bürgergeld'i yüzde 30 oranında kesilecek.

Heil: Kaolisyon ortaklarınız olduğunda taviz vermeniz gerekir

Federal Çalışma Bakanı Hubertus Heil, bu değişiklikleri "makul" bulduğunu belirterek, bunların "sert sıkılaştırma tedbirleri" olmadığını, sadece "ayarlamalar" olduğunu söyledi. SPD'li politikacı, "Her şey mükemmel değil, ama koalisyon ortaklarınız olduğunda taviz vermeniz gerekir," dedi. Heil, amaçlarının daha fazla insanı işe kazandırmak olduğunu vurguladı ve "Çoğu durumda yaptırımlara değil, somut tekliflere ve yardıma ihtiyacınız var," dedi.

Koalisyon içinden ve muhalefetten tepkiler

Muhalefet ve koalisyon ortaklarından da eleştiriler geldi. Yeşiller Partisi İşçi ve Sosyal Politikalar Uzmanı Beate Müller-Gemmeke, "Bu önlemler, işe entegrasyon konusunda hiç yardımcı değil. Eğer faydası olmayacaksa, bu değişiklikleri yapmamalıyız," dedi. SPD Genel Sekreteri Kevin Kühnert de çekincelerini dile getirdi. ARD ve ZDF'nin ortak yayınında konuşan Kühnert, "Vatandaşlık Parası'ndan yararlanan ve işe gitmekten kaçınan yüzbinlerce tembel insan olduğu varsayımı doğru değil," dedi.

Beklenenden pahalıya patlayabilir

Bürgergeld, planlanandan önemli ölçüde daha pahalıya patladı. Geçen yıl bütçeye, 3 milyar avrodan fazla ek maliyet çıkardı. Bu yılki ek talebin de benzer büyüklükte olması muhtemel. Konaklama masraflarıyla birlikte Bürgergeld, bu yıl muhtemelen federal hükûmete 40 milyar avrodan fazlaya mâl olacak.

Bürgergeld alanların sayısının artması nedeniyle de (özellikle de son zamanlarda Ukrayna'dan gelen mülteciler) sıkıntılar yaşandı.

Geri Dön 10 Temmuz 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN