Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Şubat 2024 Pazartesi

Havaalanlarında bir grev daha

Birleşik Hizmet Sektörü Sendikası (Ver.di), Alman havayolu şirketi Lufthansa'nın yer hizmetlerinde çalışan emekçileri, 1 günlük uyarı grevine çağırdı.

Havaalanlarında bir grev daha

Sendikadan yapılan açıklamada; 7 Şubat Çarşamba sabahı saat 04.00'da başlayacak grevin, Frankfurt, Münih, Hamburg, Berlin ve Düsseldorf'taki havalimanlarını etkileyeceği belirtildi. Grevin perşembe sabahına kadar sürmesi bekleniyor.

Ver.di adına müzakereleri yürüten Marvin Reschinsky yaptığı açıklamada, "Şayet Lufthansa, yer hizmetlerinde çalışan işçilerine de diğer gruplarla aynı zammı yapsaydı o zaman bu greve gerek kalmazdı. Ne var ki müzakere masasında bu niyeti göremedik. Yolcuların da bizi anlayışla karşılayacağını düşünüyorum. Çünkü onlar da bu personel açığının kapanmasını ve daha iyi hizmet almayı isteyeceklerdir" diye konuştu.

Sendika ne istiyor?

Sendika, yer hizmetlerinde çalışan işçiler için yüzde 12,5'lik bir maaş artışı talep ediyor. Bu da yaklaşık 500 avroluk zamma tekabül ediyor. Bununla birlikte, enflasyonun çalışanlar üzerindeki etkisinin giderilmesi için 3 bin avroluk tek seferlik ödeme isteniyor.

Toplu iş sözleşmesi görüşmeleri, ülke genelinde yaklaşık 25 bin çalışanı kapsıyor. Müzakerelerin bir sonraki ayağı 12 Şubat Pazartesi günü Frankurt'ta gerçekleşecek.

Ne olmuştu?

Toplu iş sözleşmesi müzakereleridnen uzlaşma çıkmayınca, 1 Şubat Perşembe günü 25 bin Lufthansa çalışanı uyarı grevi yapmıştı. Grevden 11 havalimanında toplamda 200 bin yolcu etkilenmişti.

Geri Dön 05 Şubat 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN