Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Aralık 2022 Salı

Hastaneler patlama noktasında: Kapasite dolmak üzere!

Grip salgını nedeniyle hastanelerde personel eksikliği yaşanıyor. Yoğun bakım üniteleri alarmda, kapasite ise dolmak üzere.

Hastaneler patlama noktasında: Kapasite dolmak üzere!

Yoğun bakım hemşiresi Ricardo Lang, grip dalgası nedeniyle hastanelerde personel eksikliği yaşandığına dikkat çekti, Berliner Zeitung için kaleme aldığı yazıda şöyle dedi:

Yoğun bakım ünitelerinde personel eksikliği nedeniyle hizmet verilemeyecek duruma gelindi. Hastanelere aşırı yüklenme var, yatak kapasiteleri dolmak üzere. Sağlık çalışanlarının yükü katbekat arttı. Pandemi döneminde sağlık çalışanlarını kahraman olarak görenler bugün yanımızda değil. Halkın tepkileri, protestoları, durumu değiştirebilir, sağlık çalışanlarına destek istiyoruz.

Özellik çocuk servislerinde durumun kritik olduğunu söyleyen Lang, “Çocuk hastanelerinde yatak olmadığı için anneler çocuklarıyla birlikte koridorda sabahlıyor. Durum bu kadar dramatikken, gidişatı tersine çevirmek için kimse sorumluluk almıyor” dedi. 

Charité Üniversite Hastanesi de personel eksikliğini nedeniyle, planlanan tüm ameliyatların yıl sonuna kadar iptal edildiğini duyurdu. 

Geri Dön 20 Aralık 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN