Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Ekim 2022 Çarşamba

Hastaneler elektrik kesintisine hazırlanıyor

Almanya’nın enerji çıkmazına son günlerde genel bir elektrik kesintisi endişesi de eklendi. Özellikle hastanelerde yaşanabilecek kesintiler yoğun bakım ünitelerinde ve ameliyatlarda ölümcül sonuçlara neden olabilir. 

Alman Hastaneler Enstitüsü tarafından yapılan bir ankete göre, hastanelerin yarısından fazlası genel bir elektrik kesintisine ancak birkaç gün dayanabilir. Her 5 hastaneden biri ise jeneratör alt yapısı sayesinde bir haftanın üzerinde ayakta kalabilir. Yüzde 21’i ise sadece birkaç saat sonra tamamen elektriksiz kalma riskiyle karşı karşıya. Alman Hastaneler Birliği Başkanı Gerald Gass, Handelsblatt'a verdiği demeçte, “Hastaneler genel bir kesintiye hazırlanıyor, acil eylem planları güncelleniyor. Sağlık kurumlarına daha fazla bölgesel destek verilmesi gerekiyor” açıklamasında bulundu. 

Federal Sivil Savunma ve Afet Yardımı Dairesi en kötü senaryoda genel bir kesintinin 72 saatten fazla sürebileceğini tahmin ediyor. Eyalet yöneticileri genel bir kesinti durumunda hastanelerin hizmet vermeye devam edebilmesi için benzin ya da dizel gibi yakıt tedariğinin hayati önem taşıdığına dikkat çekti. Aşağı Saksonya mevcut alt yapı ve rezervlerle hastaneleri 24 saat, Bremen ise 72 saat ayakta kalabileceğini bildirdi. 

Geri Dön 19 Ekim 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN