Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yo-yo yazı geliyor - 21 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Ocak 2023 Cuma

Hastane reformu iflas dalgası getirebilir

Almanya'da hayata geçirilen hastane reformları sebebiyle 14 hastane iflas etti. Alman Hastaneler Birliği Başkan Yardımcısı Thomas Lenke iflas dalgasının yaşanabileceğini söyledi. 

Alman Hastaneler Birliği Başkan Yardımcısı Thomas Lenke, Sağlık Bakanı Karl Lauterbach’ın hastane reformlarıyla ilgili açıklamaların yanıltıcı olduğunu öne sürdü. BILD’e konuşan Lenke, "Reformlar nedeniyle hastanelerde iflas dalgası yaşanabilir. Şimdiden ülke çapında 14 hastane iflasını duyurdu" dedi. 

Çocuk hastaneleri için 300 milyon avro ayrıldığını belirten Lenke, "Ancak hastaneler tasarruf katkısı olarak 400 milyon avro geri ödüyor. Bir diğer ifadeyle ödediğimiz paralar, devlet teşviklerinin çok üzerinde” ifadelerini kullandı. 

Reform ile birlikte hastanelerin mali krize sürüklendiğini söyleyen Lenke, "Önümüzdeki iki yıl içinde enerji, gıda ve temizlik hizmetlerindeki artan maliyetler için ek 15 milyar avro harcamak zorunda kalabiliriz" dedi.

Lauterbach’a ‘sosyalist yaklaşım’ eleştirisi

Bakan Lauterbach’ın sosyalist yaklaşımlarla hastaneleri merkezi olarak yönetmek istediğini söyleyen Lenke, "Bu tarz sistemler dünyada pek çok kez başarısız oldu. İngiltere’nin sağlık sisteminde de benzer şeyler uygulanmak istendi, sonuç ortada” dedi. 

Sağlık Bakanı, 2022 Noel'i öncesinde reform hazırlığında olduğunu belirterek sabit oranların değişeceğini duyurmuştu.

Geri Dön 06 Ocak 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN