Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni grev dalgası başladı - 4 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Ekim 2023 Salı

Hamas'ın elindeki esirler için Türkiye'ye 'arabuluculuk' çağrısı

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Türkiye ve Mısır'dan Hamas'ın elindeki Alman vatandaşlarının serbest bırakılması için 'arabuculuk' çağrısı yaptı. Hamas ise ellerindeki İsrailli olmayan esirleri serbest bırakacaklarını söyledi.

Almanya Dışişleri Bakanı Baerbock, Mısır ve Türkiye'nin Hamas'ın elinde aralarında Alman vatandaşlarının da olduğu 155 rehineyi serbest bırakması için girişimlerde bulunduğunu söyledi. Özellikle Katar ve Türkiye'nin 'Hamas'la konuşacak kanalları olduğunu' ifade eden Baerbock, Alman hükûmetinin bu ülkelere acil bir şekilde bu kanallarını harekete geçirmesi çağrısında bulunduğunu dile getirdi. 

Hamas: Tüm yabancı esirleri serbest bırakacağız

Hamas’tan esirlere dair açıklama geldi. Yapılan açıklamada, operasyon sırasında kimlik tespiti yapmaya vakitlerinin olmadığını ancak tüm yabancı ülke vatandaşlarını (İsrailli olmayan) şartlar elverdiği an serbest bırakacakları belirtildi.

Açıklama şöyle:

Gazze’de tutulan tüm yabancı ülke vatandaşı esirleri serbest bırakacağız. Operasyon sırasında kimliklerini kontrol etme şansı bulamamıştık. Onlara misafir gibi davrandık ve şartlar elverdiğinde serbest bırakılacaklar. 200 ila 250 kadar İsrailli rehine var. Tam sayıyı bilemiyoruz çünkü İsrail ordusu durmaksızın bombardıman yapıyor ve 22 vatandaşları da bu saldırılarda öldü. Bunlardan sonuncusu Tel Aviv yerleşimcisi İsrailli sanatçı Gay Olivez’di. Rehinelere İslami usullere uygun biçimde davranıyoruz. İsrailli esirler, her türlü ahlaki ve insani muameleyi görüyorlar. Bizimle aynı yemekleri yiyorlar, aynı şeyleri içiyorlar ve Gazze’deki herkesle aynı koşullarda yaşıyorlar. İsrail’in esirlere kötü davrandığımız yönündeki iddialarını reddediyoruz.

Geri Dön 17 Ekim 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN