Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Şubat 2024 Perşembe

Halk Tesla fabrikasının genişlemesine karşı çıktı

Brandenburg'a bağlı Grünheide bölgesinde yaşayanlar, ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın fabrikasının genişleme planlarına karşı çıktı.

Yapılan bağlayıcı olmayan oylamada bölgenin 8 bin nüfusundan yüzde 70'i katıldı ve 3 bin 499 kişi genişlemeye karşı, 1.882 kişi ise lehine oy kullandı. Elon Musk'ın sahibi olduğu şirketin planı, tedarik güvenliğini artırmak ve çalışanların çocukları için bir anaokulu inşa etmek amacı taşıyordu. Ancak bu plan, yaklaşık 250 dönümlük bir ormanın kesilmesi anlamına geliyor.

Grünheide bölgesi son 5 yılda kuraklıkla mücadele ediyor ve Tesla'nın tesisinin yüksek su talebi, su koruma bölgesinde olumsuz etkilere yol açabileceği endişesini artırıyor. 'Grünheide Yurttaş İnisiyatifi' tarafından yürütülen kampanya sonucunda oylama, bölgede ve geniş çapta Brandenburg ile Berlin'de ormanların ve suyun korunması için önemli bir zafer olarak kabul edildi.

Tesla, 130 futbol sahası büyüklüğündeki alanda büyük bir fabrika inşa etmeyi planlıyor. Bu alanda yapılan ağaç kesimleri çevreci grupların ve kamuoyunun tepkisini çekti. 300 hektarlık alanın yaklaşık 160 hektarını kaplayan çam ormanı, Tesla'ya 41 milyon avro karşılığında satıldı ve inşaat için ilk olarak 92 hektarlık alandaki ağaçların kesimine başlandı.

Geri Dön 22 Şubat 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN