Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Mayıs 2024 Cumartesi

Goebbels'in 'kaçamak villası' satışa çıktı

Nazi döneminin Propaganda Bakanı Joseph Goebbels'e ait olan ve Brandenburg eyaletine bağlı Wandlitz kentinde bulunan villa satışa çıkarıldı.

Berlin Eyalet Senatörü Stefan Evers, 1936 yılında Goebbels tarafından sevgilileriyle rahatsız edilmeden yaşamak amacıyla 17 hektarlık bir arazi üzerine inşa ettirilen ve uzun yıllardır kullanılmayan villanın restorasyonunun milyonlarca avroya mal olacağını belirtti. Evers, Berlin'e ait olan bu villayı ve araziyi elden çıkarmak istediklerini, ancak şu ana kadar Wandlitz kenti yönetimi ve federal hükûmetten ilgi görmediklerini ifade etti. Evers, artık herhangi bir talip olursa villayı hediye etmek istediklerini söyledi.

Goebbels'in 1945 yılında eşiyle birlikte intihar ettiği villa, İkinci Dünya Savaşı sonrasında bir süre işgal kuvvetleri tarafından hastane olarak kullanıldı. 1946 yılında Sovyetler Birliği, villayı ve araziyi Özgür Alman Gençler (FDJ) örgütüne verdi ve FDJ burada bir Gençlik Yüksek Okulu açtı. İki Almanya'nın birleşmesinin ardından FDJ tarihe karışırken, villa 2000 yılından bu yana kullanılmıyor. Brandenburg sınırları içinde yer almasına rağmen Berlin'e ait olan bu mülkün bakımı Berlin'e her yıl milyonlarca avroya mal oluyor, bu nedenle Berlin Senatosu mülkü hediye ederek bu yükten kurtulmak istiyor.

Geri Dön 04 Mayıs 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN