Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Mart 2024 Cumartesi

Genç Yeşiller: Haftada 20 saat çalışılsın, Bürgergeld 2 katına çıksın

Yeşiller Partisinin gençlik kolları, çalışma süresinin haftada 20 saate indirilmesini ve Bürgergeld'in iki katına çıkarılmasını teklif etti.

Yeşiller Partisi'nin gençlik kolları Die Grüne Jugend, Alman çalışma hayatında köklü değişiklikler öneriyor. ZDF yayınında konuşan Die Grüne Jugend Başkanı Katharina Stolla, Almanların haftalık çalışma sürelerinin önce 30, sonra 20 saate düşürülmesini ve Vatandaşlık Parası'nın (Bürgergeld) iki katına, yani aylık 563 avrodan 1.100 avroya çıkarılmasını önerdi. Stolla, "Çünkü, çalışmak sizi hasta eder," diyerek özellikle genç nesillerin ruh sağlığı ve finansal endişelerine dikkat çekti.

Uzmanlardan önerilere tepki

Bu önerilere Alman Ekonomi Enstitüsü (IW) Çalışma Uzmanı Holger Schäfer'den tepki geldi. Schäfer, daha az çalışmanın ekonomik bir krizi kabullenmek anlamına geleceğini belirterek, Alman ekonomisinin büyük ölçüde daralacağına işaret etti. Ifo Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Clemens Fuest da benzer bir uyarıda bulunarak, çalışma saatlerindeki ani düşüşün gelirlerin ve sosyal güvenlik sisteminin gelirlerinin düşmesine, dolayısıyla sosyal yardımların kesilmesine neden olacağını ifade etti.

IWH: Çalışma saatleri uzatılmalı

Leibniz Ekonomik Araştırma Enstitüsü (IWH) Başkanı Prof. Dr. Reint Gropp ise tam tersi bir yaklaşım sergileyerek, Almanya'nın refahını sürdürebilmesi için çalışma saatlerinin artırılması gerektiğini savundu. Gropp, 2040 yılına gelindiğinde emekli olanların sayısının, işe yeni başlayanlardan 400 bin fazla olacağını belirterek, nüfusun yaşlanmasıyla ortaya çıkan iş gücü açığının çalışma saatlerini uzatarak kapatılması gerektiğini vurguladı.

Geri Dön 09 Mart 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN