Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Nisan 2024 Cuma

Gelsenkirchen’de e-scooter yasaklandı

Kuzey Ren Vestfalya'da yer alan Gelsenkirchen, artan kaza oranları ve polis üzerindeki artan iş yükü nedeniyle e-scooter kullanımını yasaklayan ilk büyük şehir oldu.

Gelsenkirchen’de e-scooter yasaklandı

Gelsenkirchen Belediyesi, kiralık e-scooterların cumartesi gününe kadar toplatılmasını talep etti. Bu karara karşı Bolt ve Tier gibi e-scooter kiralama hizmeti sunan şirketler yasal işlem başlattı. Ancak Gelsenkirchen İdare Mahkemesi, belediyenin lehine karar vererek yasağın yasal olduğunu ve şehirdeki toplam 350 kiralık e-scooter'ın hafta sonuna kadar toplatılmasını kararlaştırdı. Öte yandan, e-scooter'ların özel kullanımına izin verilmeye devam ediliyor.

Diğer şehirlerde de yasak bekleniyor

Gelsenkirchen'deki bu yasağın, Almanya'daki diğer büyük şehirlerde de uygulanması bekleniyor. Berlin Senatosu, şehirdeki e-scooter sayısının zaten 19 bine düşürüldüğünü ve yaz aylarına kadar durumu değerlendirip gerekli tedbirleri alacaklarını açıkladı.

Geri Dön 19 Nisan 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN