Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yo-yo yazı geliyor - 21 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Temmuz 2023 Salı

Fransa’daki olaylar Almanya’ya sıçrar mı?

Fransa'da 17 yaşındaki Cezayir asıllı gencin polis tarafından öldürmesinin ardından, protestolar Belçika ve İsviçre'ye de sıçradı. Başbakan Olaf Scholz, benzer olayların işaretine Almanya'da rastlanmadığını söyledi.

Fransa’daki olaylar Almanya’ya sıçrar mı?

Fransa'da 17 yaşındaki Nael'in polis tarafından öldürülmesiyle başlayan sokak olayları, Belçika ve İsviçre'ye sıçradı. Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Fransa'daki şiddet olaylarını endişeyle izlediğini, ancak Fransa'nın istikrarsız hâle gelmesini beklemediğini söyledi. Scholz, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un durumu başarıyla yatıştıracağına inandığını ve Almanya'da benzer olayların işaretine rastlamadıklarını belirtti.

Alman siyasetçilerden açıklamalar

FDP Genel Sekreteri Bijan Djir-Sarai, Almanya'da siyasetçilerin Fransa'daki olaylara yoğun bir şekilde ilgi göstermesi gerektiğini ve kontrolsüz göç ve entegrasyon politikasındaki açıkların iç güvenlik için bir tehdit oluşturabileceği uyarısında bulundu.

Bavyera Eyalet Parlamentosu CSU Grubu Başkanı Alexander Dobrindt, Fransa'daki ayaklanmaların, uzun süre görmezden gelinen büyüyen paralel toplumlar ve entegrasyon eksikliği ile umut eksikliği karşısında toplumda patlayıcı güç oluşturabileceğini gösterdiğini ifade etti.

Kuzey Ren Vestfalya İçişleri Bakanı Herbert Reul, Fransa ile Almanya'nın tamamen kıyaslanamayacağını belirterek, Almanya'da aşırı izolasyonun olmadığını ve farklı toplumsal gerilimlerin bulunduğunu söyledi. Tehlikeli yapılanmalara sert bir şekilde son verilmesi gerektiğini vurguladı ve önceden bölgelere müdahale edilmesi gerektiğini belirtti.

AfD Eş Başkanı Alice Weidel ise "Almanya'nın geleceğine bir bakış" ifadelerini kullandı.

Paris Büyükelçiliğinden uyarı

Türkiye'nin Paris Büyükelçiliği, Fransa'da yaşayan veya seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşlarına dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyarıda bulundu ve olası gösteri alanlarından ve yakın çevreden uzak durmalarını tavsiye etti.

Geri Dön 04 Temmuz 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN