Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Mart 2024 Çarşamba

Frankfurt Ramazan’a hazırlandı

Ramazan ayı yaklaşırken Frankfurt, Ramazan ayına hazırlanıyor. Grosse Bockenheimer Caddesi, hilâl, yıldız, fener motifleri ve 'Mutlu Ramazanlar' yazısı ile süslenip ışıklandırılacak.

Frankfurt, Almanya'da Müslümanların dini ayı Ramazan'ı kutlamak üzere özel bir adım attı. 10 Mart'ta başlayan Ramazan ayı boyunca, şehrin Alte Oper bölgesindeki Grosse Bockenheimer Caddesi, hilâl, yıldız, fener motifleri ve 'Mutlu Ramazanlar' yazısı ile süslenip ışıklandırılacak.

Böylelikle Frankfurt, Almanya'da Noel dışında dini bir ayı kutlamak amacıyla ışıklı süslemeler yapan ilk şehir oldu. Bu karar, geçen yıl Londra'nın benzer bir uygulamayı hayata geçirmesinin ardından, Yeşiller ve SPD'nin inisiyatifi ve CDU'nun karşı oylarına rağmen Frankfurt Belediye Meclisi tarafından alındı.

Şehirdeki 100 bin ile 150 bin arasında Müslüman nüfusun toplam nüfusun neredeyse yüzde 15'ini oluşturduğu belirtiliyor. Frankfurt Belediye Başkanı Nargess Eskandari-Grünberg, bu uygulamanın birlikteliğin ışıkları olarak ayrımcılığa ve ırkçılığa karşı bir mesaj olduğunu belirtti. Ramazan aydınlatmasının maliyetinin 50 bin ile 100 bin avro arasında olması beklenirken, geçen yılki Noel aydınlatmasının maliyeti 75 bin avro olmuştu.

Geri Dön 06 Mart 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN