Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Ocak 2023 Cuma

Federal Meclis, toplumun ne kadarını temsil ediyor?

Almanya Federal Meclisi’nde birçok meslek grubunun yeteri kadar temsil edilmemesi eleştirildi. 

Federal Meclis, toplumun ne kadarını temsil ediyor?

Almanya'da milletvekillerinin yüzde 25'inden fazlasının kariyeri hukuk ve siyasal bilimler üzerine. BILD'in haberine göre; pek çok meslek grubu Meclis'te temsil edilmiyor. Bu da, politikacıların; zanaat, ticaret gibi konularda, işletmelerin istek ve endişelerini anlayamamasına yol açıyor.

Mesleği değirmencilik olan CSU milletvekili Alexander Engelhard, ekonomik büyümeyi hızlandırmak, küçük işletmelerin karşısındaki ağır bürokrasinin kaldırılmasını gerektiğini söyledi. Engelhard,  "İnsanlara form doldurmak yerine işlerini yapmaları için zaman vermeliyiz" dedi.

Milletvekillerinin dar gelirlilerinin endişelerini anlayamadığı da dile getirildi. Her geçen gün artan hayat pahalılığında refah kaybı yaşayan dar gelirliler için vergi indirimlerine gidilmemesi eleştirildi.  

Geri Dön 13 Ocak 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN