Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
13 Mart 2023 Pazartesi

Federal Meclis küçülmeye gidecek

Almanya Federal Meclisi, bir sonraki seçimlerden sonra küçülmeye gidecek. Milletvekili sayısı 736’dan 630’a düşürülecek.

Federal Meclis küçülmeye gidecek

SPD, Yeşiller ve FDP, koalisyon sözleşmesinde, Federal Meclis’i küçültecek bir seçim reformu taahhüdünde bulunmuştu. Koalisyon, konuya ilişkin yasa tasarısını bu hafta onaylamayı planlıyor. Buna göre Meclis’teki milletvekili sayısı 630’a düşecek. 

Hükûmet, ayrıca, yüzde 5 eşiğini geçemeyen partilerin en az 3 milletvekilinin seçimi kazanması halinde meclise girmesine izin veren ‘Temel Yetki Maddesi’ni kaldırmak istiyor. Sol Parti, bu yasa sayesinde, geçen seçimlerde yüzde 4,9 oy almasına rağmen 39 milletvekiliyle Federal Meclis’e girmişti. 

Geri Dön 13 Mart 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN